Kluczowe wiadomości

width=300Co jest już znane na ten temat?

Pracownicy biurowi są narażeni na ryzyko niskiej aktywności fizycznej i związanych z tym złych wyników zdrowotnych, a choroby związane z miejscem pracy kosztują amerykańską gospodarkę 225 miliardów dolarów rocznie, ale niewiele wiadomo na temat tego, jak elementy projektu biura mogą wpływać na obiektywnie mierzone wyniki zdrowotne.

Jakie są nowe odkrycia?

W czterech różnych federalnych budynkach biurowych w USA pracownicy w otwartych pkojach wykazywali wyższy poziom aktywności fizycznej w porównaniu z gabinetami prywatnymi.
Wyższa aktywność fizyczna w biurze była z kolei związana z niższym napięciem fizjologicznym poza biurem mierzonym zmiennością rytmu serca.

Jak może to wpłynąć na praktykę kliniczną w dającej się przewidzieć przyszłości?

Obiektywne pomiary oparte na noszonych czujnikach mogą informować o praktykach, które mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie setek milionów pracowników biurowych na całym świecie.
US General Services Administration wykorzysta te wyniki do poinformowania praktyk projektowych stosowanych w celu zapewnienia ponad 370 milionów stóp kwadratowych powierzchni biurowej i domu ponad 1 milion pracowników federalnych.
Ustalenia wskazują na potrzebę dodatkowych badań interwencyjnych w celu lepszego zrozumienia, w jaki sposób elementy projektowania biura przyczyniają się do poziomu aktywności fizycznej w miejscu pracy.
[hasła pokrewne: kalprotektyna, kardiowersja elektryczna, martwa cisza cda ]